Saját honlap készítése
Ha úgy döntesz, hogy szeretnél kipróbálni valamilyen internetes pénzkeresési lehetőséget, a legtöbb esetben a első dolog, amire szükséged lesz, egy saját honlap. Vannak olyan pénzkeresési módszerek (pl. kérdőív kitöltés, tesztelés, fotók eladása), aminél nincs szükség saját honlapra, de az igazán jól hozó módszerek, illetve a pénzkereset passzívabb formái jellemzően saját honlapot igényelnek. Ahhoz, hogy ténylegesen érdemi pénzt tudj keresni, természetesen nem elég egy honlapot elindítani, rengeteg dolgot meg kell tanulnod, és folyamatosan képezned kell magad. Az online pénzkeresés nem úgy működik, hogy gyorsan összedobsz valamit, és várod, hogy dőljön a pénz - csak akkor érdemes belefogni, ha komolyan gondolod, és tisztában vagy vele, hogy az első fél évben nem nagyon fogsz érdemben pénzt keresni vele. Sokan ígérik, hogy gyorsan meggazdagodhatsz online - de ezek sajnos a legtöbb esetben egyszerű átverések.
Saját honlap készítésekor alapvetően három lehetőség közül választhatsz: használsz valamilyen ingyenes weboldal szolgáltatót, saját tárhelyre telepítesz egy ingyenes tartalomkezelő rendszert vagy te designolod és programozod le a teljes oldalt.
Ingyenes szolgáltatók
A neten rengeteg ingyenes blog- és tárhelyszolgáltató van, ahol egyszerűen, különleges tudás nélkül is tudsz honlapot vagy blogot készíteni. Az ingyenes szolgáltatásoknak sok hátránya van, amiket érdemes figyelembe venni:
- A honlapod címe nem lesz a tiéd, a szolgáltató tulajdona marad. Ez azt jelenti, hogy a szolgáltató bármikor kitalálhatja, hogy megszűnik, vagy bármikor kitilthat valamiért, és a jól bejáratott honlapod elveszik. Semmit sem tehetsz ellene.
- Az ingyenes szolgáltatók idővel fizetőssé válhatnak, és előfordulhat, hogy jóval drágábbak lesznek, mint ha már eredetileg fizetős szolgáltatást használtál volna. Ha nem akarod elveszíteni a honlapodat, kénytelen leszek annyit fizetni, amennyit ők kitalálnak.
- Az ingyenes szolgáltatásoknál be kell tartani a szolgáltató szabályait. Elképzelhető, hogy bizonyos tartalmakat tiltanak, vagy például nem helyezhetsz el fizetett hirdetéseket az oldalon.
- A legtöbb esetben a szolgáltató hirdetéseket helyez el az oldalon, amiket te nem tudsz befolyásolni, és amik a te hirdetéseid elől veszik el a helyet, és a látogatók figyelmét.
- Az ingyenes szolgáltatóknál nem tudsz bármilyen hirdetést elhelyezni - előfordul például, hogy PHP kódot kellene beillesztened az oldaladba, amit ők nem engednek.
- Sok hirdető csak akkor áll szóba veled, ha saját domainen (pl. valami.hu) van a honlapod, amit az ingyenes szolgáltatók is csak pénzért vállalnak (már ha vállalnak egyáltalán).
- Ha a szolgáltatás akadozni kezd vagy bármilyen módon megváltozik, nem tehetsz semmit, nem tudsz máshova elköltözni, legfeljebb úgy, hogy kilinkeled az új honlapod címét, elveszítve ezzel a rád mutató bejövő linkeket, és a keresőbeli helyezésedet.
A fentiek miatt az ingyenes szolgáltatók csak bizonyos pénzkeresési lehetőségekhez megfelelőek, és általában jobban megéri pár ezer Ft-ot befektetni egy fizetős szolgáltatás igénybevételére. Megoldás lehet az is, ha olyan ingyenes szolgáltatónál regisztrálsz, ahol később lehetőséged van fizetős csomagra váltani. Ilyen szolgáltatót például itt találsz.
Ingyenes tartalomkezelő rendszerek
Az ingyenes tartalomkezelő rendszerek olyan programok, amiket feltelepíthetsz egy megvásárolt tárhelyre, így azután speciális tudás nélkül, ugyanúgy tudod kezelni a honlapodat, mintha valamilyen ingyenes blogszolgáltatónál lennél, azzal a különbséggel, hogy itt az oldal valóban a tiéd lesz, mindent személyre tudsz szabni, és bármit megtehetsz, amit egy saját honlap esetén meg lehet tenni. Ilyen ingyenes tartalomkezelő például a WordPress, aminek a telepítéséhez itt találsz bővebb segítséget.
Saját fejlesztésű weboldal
A saját fejlesztésű weboldalaknak számos előnyük van az ingyenes tartalomkezelő rendszerekhez képest: mindent teljesen személyre tudsz szabni, az adott weboldal témájához tudod igazítani a funkciókat, a tartalom és a forma tökéletes összhangban lehet. Saját fejlesztésű oldallal megoldható, hogy a látogatók hozzanak létre értékes tartalmat számodra, és a tartalmon felül olyan funkciókat is tudsz nyújtani, ami egyedivé teszi a szolgáltatásodat, és visszatérő látogatókhoz vezet. Hátránya, hogy elkészítéséhez sok év tanulás, HTML, CSS, PHP, JavaScript és keresőoptimalizálási tudás szükséges. Természetesen fizethetsz is valakinek, hogy hozza létre a saját fejlesztésű honlapodat, azonban egy igazán színvonalas oldal elkészítése százezrekbe kerül.
Pénzkeresés a honlappal
Ha már megvan a saját honlapod, többféle módon kereshetsz pénzt vele. Feliratkozhatsz partnerprogramokra, elhelyezhetsz rajta reklámokat, de van, aki blogbejegyzések írásáért fizet, és bizonyos oldalakkal akár linkrövidítők segítségével is lehet pénzt keresni. Természetesen előre érdemes gondolkodni: ha kifejezetten az adott pénzkeresési módszerhez találod ki, hogy milyen honlapot csinálj, az sokkal hatékonyabb lehet, mint utólag, egy már meglévő oldallal kezdeni el a pénzkeresést.
Ha tetszett a cikk, kövess minket a Facebookon is, hogy ne maradj le a frissítésekről!
Nyilatkozat: Az oldalon szereplő egyes linkekért jutalékot kapok. Ez a jutalék semmiben sem befolyásolja a linkek használóinak bevételeit.